Erinevus lehekülje "ITI0209 kevad 2022 1. kodutöö kirjeldus" redaktsioonide vahel
3. rida: | 3. rida: | ||
== Tähtajad == | == Tähtajad == | ||
− | Kodutöö tähtaeg on 11. märts. Samal päeval jagab õppejõud tööd hindamiseks kaastudengitele. Tagasiside andmise tähtaeg on | + | Kodutöö tähtaeg on 11. märts. Samal päeval jagab õppejõud tööd hindamiseks kaastudengitele. Tagasiside andmise tähtaeg on 21. aprill. Link iseseisva töö esitamiseks Moodles on: https://moodle.taltech.ee/mod/assign/view.php?id=376904 Palun tehke nii et igast meeskonnast esitab töö ainult üks liige. |
− | |||
== Kodutööst üldiselt == | == Kodutööst üldiselt == |
Redaktsioon: 17. aprill 2022, kell 13:39
Esimene kodutöö on eelduseks aine käigus valmivale (prototüüp)rakendusele.
Tähtajad
Kodutöö tähtaeg on 11. märts. Samal päeval jagab õppejõud tööd hindamiseks kaastudengitele. Tagasiside andmise tähtaeg on 21. aprill. Link iseseisva töö esitamiseks Moodles on: https://moodle.taltech.ee/mod/assign/view.php?id=376904 Palun tehke nii et igast meeskonnast esitab töö ainult üks liige.
Kodutööst üldiselt
Projekt toimub kas 1 või 2 liikmelistes gruppides. Kui valite oma projektile teemat/teenust, siis vaadake ka et oleksite suutelised selle valmis ka arendama, vähemalt põhi-flow osas. Näiteks kui loote mingi e-poe, siis et saaks toote tellimist läbi teha ühe tootega. Reaalselt maksmisemoodulit arendama muidugi ei pea. Aga jällegi, et valige oma projektile selline teema kus oleks sees protsess mida kasutaja saab läbi teha. Näiteks e-pood (tellimisega, vorm), broneerimine, mingite sammude läbimine (näiteks nagu Wolt vms) jne.
Hindamisele tulevad kõik 3 osa, ehk siis kas on briif on loodud, struktuur, flow, wireframe on loogiliselt kokku pandud, vaated lingitavad. Hindamisele tuleb ka teenuste/toote enda kogu arusaadavus ja flow, mida siis valideerite testimisega.
Hinde Moodustumine
Kokku annab kodutöö 20 punkti mis moodustub järgmiselt:
Enda töö eest saab 15 punkti ja see koosneb järgmistest komponentidest
- "Briif, struktuur, flow" - kas on olemas ja läbimõeldud. - "Wireframe ja prototüüp" - on wireframetud põhiflow koos põhiliste komponentidega. - "Testimine" - on valideeritud prototüüpi inimese peal, tehtud kokkuvõte.
Kaastudengi töö hindamise eest saab 5 punkti ja selle käigus tuleb vastavalt punktisumma moodustamise nõuetele hinata kaastudengi tööd. Lisaks tuleks tagasisides hinnata prototüübi vastavust kasutajaliidese heuristikatele ja andma sisulisi soovitusi töö veelgi parandamiseks. Põhjendatud hinnang tuleb PDF formaadis ülesse laadida Moodle keskkonda.
Töö esitamine
Töö esitamine toimub TTÜ Gitlab keskkonnas https://gitlab.cs.ttu.ee. Tekita sinna projekt nimega ITI0209_2022 ja lisa Martin Verrev projekti `developer` õigustes.
Töö esitamiseks kasuta Gitlabi wikit. Võid kirjutada Wikisse otse või linkida nt. välistele Google Drive dokumentidele. Pööra tähelepanu, et välised kasutajad (õppejõud ja hindajast kaastudeng) saaksid dokumente avada.
- Mittedigitaalsete ja mitteleitavate materjalide esitamisel kaitsmisele ei lubata**.
Kaastudengi töö hindamine
Kaastudengi töö hindamiseks vaata Google Drive dokumenti mis on Teamsis jagatud. Vaata oma grupi numbrit ja lisa sellele +1, siis saad teada millise grupi tööd hindama peate. vt ka https://moodle.taltech.ee/mod/forum/discuss.php?d=131029. Tagasiside saab ülesse laadida sellelt lingilt: https://moodle.taltech.ee/mod/assign/view.php?id=369840
Hindamine: Punktisumma moodustamine
- Briif: 1 punkt*
- Kas eesmärgid on paigas
- Tulemus on kirjeldatud
- Kasutajaprofiilid on loodud
- Sisukaart: 1 punkt*
- On olemas keskkonna põhiteemad
- Pandud hierarhiasse
- Flow: 3 punkti*
- On loodud teenuse põhiflow, näiteks mingi toote ostmine, broneerimine jne
- On algus ja loogiline lõpp
- Wireframe/prototüüp ja testimine 10 punkti*
- Kandjad: Desktop ja mobiil. Vaikimisi peaks olema mobiil põhi+lähtekohaks
- Ekraani suurus ja responsiveness: on arvestatud
- Layout: plokid, navigatsiooni osa
- Flow: avavaade/Landing ehk siis sisenemine flowsse + protsessis olulised sisuvaated
- Elemendid: pealkirjad, nupud/lingid, fondid, joondus.
- Hierarhia: on loogiliselt ülesehitatud (pealkirjad, menüü, nupud)
- Järjepidevus: kasutatud üle terve keskkonna sama loogikat (navigatsioon, sisuvaated)
- Sisu: teenus/toode/sõnum on arusaadav avavaatest ja kogu protsessi vältel
- Prototüüp: vaated on tehtud klikatavaks, viivad edasi
- Testimine: on testitud vähemalt 2 inimese peal, pandud kirja tulemused (2 punkti)
Soovitusi
Sisukaardi võid teha soovi korral enda valitud prototüüpimistööriistas. Jälgi ainult et see oleks wikissse liidestatud, aga ka mõnes mudeldamistööriistas.
Valik tööriistu: Visio, Draw.io, Lucidcharts, StarUML. Kui tead midagi head mida ise kasutad, siis anna sellest kaastudengitele teada kursuse Teamsi kanalis.